Eksportowy sukces Track Tec

Grupa Track Tec dostarczy rozjazdy na potrzeby budowy kolei miejskiej w Ottawie (Kanada). W ramach zlecenia spółka przyjmie na siebie również organizację  logistyki aż na miejsce zabudowy, w systemie Just-in-Time. Jest to największe zamówienie eksportowe Track Tec i kolejny już kontrakt spółki na rynku kanadyjskim.

Zlecenie dla Track Tec dotyczy dostawy 60 rozjazdów na potrzeby Light Rail Transit (LRT) – lekkiego transportu naziemnego. Rozjazdy na tzw. „Confederation Line” będą montowane na podkładach strunobetonowych, drewnianych i na nawierzchni niekonwencjonalnej. Zamówienie będzie realizowane od grudnia br. do połowy 2016 r.

„W ubiegłym roku informowaliśmy o tym, że udało nam się zaznaczyć swoją obecność na kanadyjskim rynku i że jest to krok milowy w rozwoju Grupy Track Tec. Potwierdza to kolejne zlecenie, które jest jednocześnie największym naszym eksportowym sukcesem.” – powiedział Jarosław Pawluk, Prezes Grupy Track Tec.

Pierwsze zamówienie na rynek kanadyjski, zostało pozyskane przez Track Tec w ubiegłym roku i dotyczyło dostaw 40 rozjazdów na potrzeby rozbudowy metra w Vancouver. Z uwagi na harmonogram prac budowlanych na Evergreen Line, realizacja projektu ruszyła na początku bieżącego roku. Do lutego 2015 r., transportem kontenerowym, zostanie zrealizowanych łącznie 9 dostaw. W ramach zlecenia do Kanady trafią połączenia torów oraz kompletne rozjazdy z ruchomym i stałym dziobem krzyżownicy, dedykowane zarówno nawierzchni podsypkowej, jak również sztywnej nawierzchni bezpodsypkowej.

// 29.10.2014


Track Tec