Track Tec wspiera młode talenty branży kolejowej

Track Tec S.A. kolejny raz wspiera młodych i zdolnych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w branży kolejowej. Organizowany przez spółkę konkurs na najlepszą pracę naukową ma na celu promowanie oraz rozwijanie innowacyjnych badań w zakresie transportu kolejowego. Wyróżnieni studenci i doktoranci, w ramach nagrody Prezesa Zarządu Spółki, otrzymają wsparcie finansowe oraz możliwość rozwijania swoich umiejętności w strukturach firmy.

Konkurs organizowany przez Track Tec to odpowiedź na coraz większe wymagania branży kolejowej, gdzie intensywnie poszukuje się nowatorskich rozwiązań technologicznych. Jego ideą jest rozwój oraz doskonalenie standardów trwałości i bezpieczeństwa infrastruktury kolejowej. Rywalizacja o nagrodę Prezesa Zarządu Spółki cieszy się rosnącym zainteresowaniem, tylko w tym roku do współzawodnictwa dołączyły nowe szkoły wyższe z ponad 20 pracami.

„Dbamy o to, aby wciąż unowocześniać rozwiązania technologiczne w branży kolejowej. Jesteśmy świadomi znaczenia innowacyjności w obecnym świecie, dlatego też wspieramy młodych, utalentowanych ludzi, którzy nie boją się odważnych kroków i nowatorskich pomysłów. Potwierdzeniem tego jest organizowany przez nas prestiżowy konkurs, cieszący się coraz większym zainteresowaniem, ale również fakt, że laureat poprzedniej edycji zyskał zatrudnienie w Track Tec. Naszą misją jest wspomaganie pionierskich projektów, które być może w przyszłości będą istotnym wkładem dla funkcjonowania kolei” – powiedział Jarosław Pawluk, Prezes Grupy Track Tec S.A.

Tegoroczna edycja konkursu obejmuje następujące tematy: budownictwo, inżynierię materiałową, automatykę kolejową, współpracę taboru kolejowego z nawierzchnią oraz ochronę środowiska. Nagroda Prezesa trafi w ręce osoby, która wykaże się rozległą wiedzą oraz innowacyjnym i kompleksowym podejściem do proponowanych przez siebie pomysłów.
Prezentacja prac odbyła się 17września br. w formie 10-minutowych wystąpień autorów przed kapitułą konkursu.

Prezes Zarządu Track Tec S.A. w 2015 roku ufundował nagrody pieniężne za najlepsze prace naukowe. Uhonorowania dla autorów trzech najlepszych prac wręczone zostaną w tym roku na targach kolejowych TRAKO w Gdańsku podczas Koktajlu dla Klientów i Partnerów Track Tec w dniu 23 września na stoisku Grupy Track Tec, hala C, stoisko C04.

// 18.09.2015


Track Tec