Track Tec partnerem XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Grupa Track Tec ponownie wzięła udział w organizowanym co roku Europejskim Kongresie Gospodarczym. Wydarzenie od lat stanowi ważną część debaty publicznej na temat polskiej i europejskiej gospodarki. W dyskusji na temat Strategii transportowej dla Polski wziął udział Wiceprezes Zarządu Spółki, Krzysztof Niemiec.

Europejski Kongres Gospodarczy odbył się w dniach 20-22 września 2021 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie charakteryzuje i szczególnie wyróżnia fakt, że zakres tematyczny nie jest ściśle określony, tylko powstaje w trakcie odbywających się debat i dyskusji ekspertów z uczestnikami. Podczas tegorocznej edycji, główne nurty tematyczne dotyczyły planu odbudowy dla Europy, międzynarodowego handlu i relacji gospodarczych po pandemii oraz konsumenta w czasach „nowej normalności”.

Pierwszego dnia kongresu, w panelu poświęconym „Strategii transportowej dla Polski” prelegentem był m.in. Krzysztof Niemiec, Wiceprezes Zarządu Track Tec S.A., który wspólnie z pozostałymi ekspertami debatował na temat rozwoju transportu w Polsce. Podczas sesji specjaliści zwrócili szczególną uwagę na dysproporcję pomiędzy rozwojem transportu drogowego i kolejowego, zgodnie twierdząc, że polski rynek kolejowy obecnie nie otrzymuje wystarczającego wsparcia.

Mimo, że realizujemy coraz to nowsze programy budowy kolei i branża niewątpliwie się rozwija, to jednak liczby i statystyki wciąż wskazują na panującą różnicę między transportem drogowym, a kolejowym. Jeśli chcemy doprowadzić do zrównoważonego transportu w Polsce to takie dysproporcje nie powinny mieć miejsca. - powiedział Krzysztof Niemiec, Wiceprezes Zarządu Track Tec S.A.

Europejski Kongres Gospodarczy to największe wydarzenie biznesowe Europy Środkowo-Wschodniej, gromadzące co roku ponad 1000 prelegentów oraz ponad 15 tys. uczestników biorących udział w 150 sesjach tematycznych. W tym roku Kongres przyjął formę kilkumiesięcznej kampanii, która obejmowała nie tylko szeroki zakres tematów gospodarczych, ale przede wszystkim bardzo zróżnicowane formy aktywności. Jej inauguracją było zorganizowane w lutym wydarzenie EEC Trends Online polegające na publikacji rozmów i debat poświęconych trendom kształtującym naszą najbliższą przyszłość. Następnie w maju odbyło się wydarzenie EEC Online, a XIII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego była finałem kończącym całą kampanię.

// 22.09.2021


Track Tec