Grupa Track Tec po raz kolejny na targach INNOTRANS 2018

Grupa Track Tec po raz kolejny zaprezentuje się podczas berlińskich Targach INNOTRANS 2018. Oprócz spektakularnego stoiska targowego, Grupa zaprezentuje również innowacyjny Inteligentny Rozjazd Track Tec na ekspozycji zewnętrznej znajdującej się przed Halą 26.

Jak w latach poprzednich, Grupa Track Tec zaprasza na swoje stoisko znajdujące się w Hali 26 (m. 242), które wyposażone jest w kilka sal konferencyjnych umożliwiających prowadzenie rozmów biznesowych. Jednocześnie na zewnątrz hali targowej 26 obejrzeć można nagradzany wcześniej m.in. podczas targów TRAKO 2017, Inteligentny Rozjazd Track Tec.

Track Tec od lat konsekwentnie prowadzi prace nad innowacyjnymi projektami, których wdrażanie przyczynia się do rozwoju transportu szynowego. Prezentowane na targach Innotrans 2018 rozwiązanie to rozjazd R500 1:12 zintegrowany z napędem elektrohydraulicznym Alstom SmartDrive (HyDrive). Napęd połączony jest z uniwersalnym interfejsem, który oprócz diagnostyki rozjazdu 
i napędu umożliwia współpracę, w zasadzie, z dowolnym systemem nastawczym. Interfejs został opracowany wspólnie z firmą MONAT. Rozjazd wyposażony jest w ogrzewanie indukcyjne opracowane we współpracy z firmą AREX z Grupy WB Electronics. Zastosowany, w prezentowanym rozjeździe Track Tec innowacyjny system ogrzewania indukcyjnego pozwala na szybsze ogrzewanie ruchomych elementów rozjazdów i tylko w miejscach, w których jest to konieczne. Rozwiązanie posiada zastrzeżenie w postaci patentu europejskiego. Ponadto, w produkcie zastosowano autorski pomysł Spółki – rolki podiglicowe TRACKROLL, zintegrowane z płytą ślizgową.

Rozjazd jest zaprojektowany na prędkość do 250km/h. Rozjazd z napędem Alstom Smart Drive, 
o promieniu R1200, jest obecnie w fazie testów eksploatacyjnych na Centralnej Magistrali Kolejowej.

Kompleksowość oferty Grupy Track Tec pozwala na dostarczenie rozjazdu bezpośrednio na miejsce budowy w blokach, dzięki specjalistycznemu Pociągowi Zabudowy Rozjazdów.

W Grupie Track Tec konsekwentnie pracujemy nad ofertą odpowiadającą na potrzeby branży. Dlatego podczas tak ważnych i prestiżowych Targów jak berliński INNOTRANS, prezentujemy innowacyjne rozwiązania, które są naszym wkładem w rozwój transportu szynowego i – co najważniejsze - istotnie zwiększają bezpieczeństwo eksploatacji infrastruktury kolejowej – powiedział dr inż. Jarosław Pawluk, Prezes Zarządu Grupy Track Tec.

Międzynarodowe Targi InnoTrans trwające w tym roku od 18 do 23 września, to największe na świecie targi transportu szynowego. To wydarzenie, w którym biorą udział wszyscy liczący się przedstawiciele branży. INNOTRANS odbywające się na terenie Messe Berlin to blisko 112 tys. m² powierzchni wystawienniczej, ok 3000 wystawców z 60 krajów, i ponad 137 tys odwiedzających.

// 15.09.2018


Track Tec