Track Tec – lider innowacji na TRAKO

Track Tec został uhonorowany wachlarzem nagród na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2015. Spółka otrzymała „Lokomotywę Rynku Kolejowego”, nagrodę im. inż. Ernesta Malinowskiego w kategorii „Tabor” oraz nagrodę „The Golden Chariot”. Zdobyte trofea potwierdzają pozycję lidera, którą Track Tec zajmuje od lat na rynku producentów rozwiązań dla infrastruktury transportu.

Grupa Track Tec została nagrodzona „Lokomotywą Rynku Kolejowego” w kategorii „Innowacja” za prototypowy rozjazd krzyżowy. Nagroda przyznawana co dwa lata, przez czytelników portalu „Rynek Kolejowy”, stanowi przegląd branży, podkreślający znaczenie tych przedsiębiorstw, bez których rozwój kolejnictwa byłby znacznie ograniczony lub wręcz niemożliwy.

„Marka Track Tec od lat jest synonimem innowacji w branży kolejowej. Nie powielamy, a szukamy nowych rozwiązań, wykorzystując posiadany przez nas know-how. Nagroda przyznana przez internautów jest dla nas bardzo istotna, ponieważ stanowi odzwierciedlenie opinii użytkowników, specjalistów z branży oraz pasjonatów kolejnictwa. Cieszę się, tym bardziej, że otrzymaliśmy ponad 60% wszystkich głosów w tej kategorii” – powiedział Jarosław Pawluk, Prezes Zarządu Grupy Track Tec S.A.

W 2015 roku „Lokomotywy Rynku Kolejowego” zostały przyznane w czterech kategoriach głównych
w ramach której kapituła dziennikarzy zarezerwowała sobie prawo do wyróżnienia tych podmiotów, które z różnych powodów nie zostały zaliczone do żadnej z poprzednich kategorii.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu im. inż. Ernesta Malinowskiego, Track Tec otrzymał nagrodę 
w kategorii tabor za pociąg zabudowy rozjazdów – innowacyjne rozwiązanie w zakresie logistyki bloków rozjazdów na podrozjezdnicach strunobetonowych. Nowatorstwo technologii Track Tec polega na opracowaniu urządzenia technicznego (UR-1) wspólnie z EC Engineering, które umożliwia bezpieczny przewóz zmontowanych u producenta wspomnianych bloków rozjazdów i ich bezpośredni montaż na placu budowy wprost z wagonu na przygotowane podtorze. Dzięki takiej technologii, czas realizacji operacji, a tym samym zamknięć torowych, ulegnie wielokrotnemu skróceniu. Przewóz tak dużych segmentów, nie był dotychczas stosowany w Polsce, gdyż możliwość taką dawało tylko użycie zagranicznych pojazdów specjalnych.

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy innowacyjny projekt z zakresu logistyki: pociąg 
z wykorzystaniem wagonów ze specjalistycznymi urządzeniami ładunkowymi do przewozu gotowych bloków rozjazdów na podkładach strunobetonowych, który w praktyce został wdrożony 2 września 2015 roku. To rozwiązanie w korzystny sposób wpłynie na czas i jakość realizowanych przez PKP PLK inwestycji torowych w Polsce – mówi Jarosław Pawluk, Prezes Zarządu Grupy Track Tec S.A.

Zwieńczeniem sukcesu Track Tec na TRAKO była Nagroda the Golden Chariot, sygnowana jest m.in. przez Dyrektora Generalnego UIC, którą spółka otrzymała za wyróżniającą się działalność w branży transportowej. Ta nagroda ma szczególny dla Grupy wymiar w postaci uznania aktywności i osiągnięć Track Tec na rynkach międzynarodowych.

W ciągu ostatnich 5 lat wyroby ze znakiem Track Tec pojawiły się na większości kontynentów, 
w ponad 30 krajach. To z jednej strony efekt skuteczności realizacji naszych zamierzeń, a z drugiej – powód do satysfakcji dla całej naszej załogi – dodaje Jarosław Pawluk.

// 15.10.2015


Track Tec