Track Tec wdrożył nowoczesne rozwiązanie dla PKP PLK

Grupa Track Tec S.A., wiodący dostawca systemowych rozwiązań dla infrastruktury transportu, jako pierwszy producent w Polsce, przygotowała dla PKP PLK prototypowy rozjazd krzyżowy (Rkpd 60E1-190-1:9) na podrozjazdnicach strunobetonowych. 2 października br. zarządca dokonał oficjalnego odbioru nowatorskiej konstrukcji, wprowadzającej nową jakość w krajowej infrastrukturze kolejowej.

Nowoczesne rozwiązanie zostało opracowane przez specjalistów Track Tec KolTram, spółki wchodzącej w skład Grupy, w ramach pilotażowego projektu PKP PLK, którego celem jest przeprowadzenie testów, pozwalających ocenić proponowane przez producentów rozwiązania technologiczne. Odbiór pierwszego wyprodukowanego przez krajowego producenta rozjazdu krzyżowego na podrozjazdnicach strunobetonowych odbył się w zakładzie w Zawadzkiem.

Innowacyjny produkt wdrożony przez Track Tec charakteryzuje się wykorzystaniem całkowicie nowych rozwiązań w zakresie konstrukcji elementów składowych. Rozjazdy krzyżowe będą montowane na specjalnych podrozjazdnicach strunobetonowych, a nie jak dotychczas - na drewnianych. Pozwoli zwiększenie ich żywotności i wzmocnienie parametrów eksploatacyjnych, w tym zwiększenie szybkości przejazdu do 120 km/h.

„Domeną Track Tec jest tworzenie produktów zaawansowanych technologicznie, innowacyjnych i odznaczających się najwyższą jakością wykonania. Odpowiadamy na potrzeby polskiej kolei, wykorzystując nasze doświadczenie i unikalne know-how oraz wdrażając projekty, które w perspektywie czasowej przyczynią się do lepszej oferty dla przewoźników, ale także, co najważniejsze, do wzrostu bezpieczeństwa na sieci kolejowej” – podsumował Jarosław Pawluk, Prezes Zarządu Track Tec S.A.

Zaprezentowane przez Track Tec rozwiązanie spotkało się z uznaniem przedstawicieli branży kolejowej i internautów, którzy przyznali Spółce pierwsze miejsce w kategorii „Innowacja”, w ramach odbywającego się co dwa lata konkursu „Lokomotywy Rynku Kolejowego”. Wręczenie nagród odbyło się podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO w Gdańsku.

// 07.10.2015


Track Tec